כאן למען העתיד של החברה הישראלית: עמותת אחינועם בראשות איל, רפי ומשה אדרעי פועל רבות למען הפריפריה בישראל

עמותת אחינועם אותה הקימו האחים לבית משפחת אדרעי איל אדרעי, משה אדרעי וכן רפי אדרעי היא עמותה שפועלת מזה שנים רבות למען הפריפריה במדינת ישראל, כחלק מהבנה כי הפערים החברתיים והכלכליים בין הפריפריה לבין המרכז יוצרים חברה שאינה שוויונית. על כן, החליטו מייסדי העמותה להרים את הכפפה ולא להביט מהצד, אלא לפעול כבר עכשיו למען עתידה של החברה הישראלית. כיצד הפעילות מתבצעת? אנחנו כאן עם כל הפרטים.

ליווי אישי שמתחיל מגיל 16 ונמשך עד להשתלבות בשוק התעסוקה

תוכנית הדגל של עמותת אחינועם בראשות המייסדים רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא תוכנית ליווי ארוכת טווח שמתחילה בגיל התיכון ונמשכת לכל אורך התחנות החשובות ביותר של החיים – סיום הלימודים התיכוניים עם בגרות מלאה, השתלבות במסגרת הצבאית בתפקידי קצונה כמו גם יחידות מובחרות, כל זאת במסגרת של תוכנית מהפכנית שרואה קודם כל את המסוגלות האישית ואת היכולות שנועדו להוביל בסופו של דבר ליצירה של הזדמנויות חדשות בצבא הגנה לישראל. הליווי מתחיל החל מגיל התיכון ונמשך עד ליום הגיוס וגם לאחריו, כאשר לכל אורך הדרך יכולים בני הנוער לפנות למתנדבים אשר מלווים אותם ובהתאם לכך לקבל סיוע שמוביל ליצירה של מעטפת מלאה.

 

 

 

מעל ל-95% הצלחה

את ההצלחה של התוכנית ניתן לזקוף לזכות הנתונים המצוינים שמעידים כי רוב רובם של המשתתפים  הצליחו לסיים את התוכנית בהצלחה ולהתקבל ליחידות מובחרות לצד תפקידי קצונה, במגוון תחומים בצבא. רפי אדרעי מעמותת אחינועם ביחד עם אחיו איל אדרעי וכן משה אדרעי רואים בכל חייל שהתגייס לצבא כהצלחה אישית, ועל כן הכוונה היא להמשיך את התוכנית גם לערים נוספות, מתוך מטרה לאפשר לכל בן או בת נוער להגשים את עצמם במסגרת הצבאית, אקדמאית ובהמשך גם בשוק התעסוקה. הפלטפורמה של העמותה היא זו שהופכת אותה לבעלת חשיבות עצומה בחברה הישראלית, הן בזכות המייסדים ולא פחות מכך גם העבודה הקשה של המתנדבים.

חלוקת מלגות – חלק מהותי מפעילות העמותה

מעבר להיבט של שיפור המסוגלות המנהיגותיות כמו גם כושר גופני ומנטלי, העמותה מתקדמת גם בהיבט של חלוקת מלגות כלכליות שנועדו לסייע לבוגרים להשתלב באקדמיה וכן בשוק התעסוקה, כחלק מהבנה כי הליווי צריך להתבצע למשך שנים ועם מיצוי מלא של היכולות האישיות של כל משתתף בתוכנית. תוכנית המלגות לצד העבודה הקשה נושאת פירות ומאפשרת לבני ובנות העדה לקבל את ההזדמנות שמגיעה להם, גם כאשר נסיבות החיים מקשות. הפערים החברתיים כמו גם הכלכליים בין המרכז לפריפריה מגיעים לידי ביטוי גם בכל הקשור ליכולת להשתלב באקדמיה ובצבא, ועל כן הייחודיות של התוכנית היא בהחלט מודל לדוגמה וחוזק, בעבור אלפי בני נוער מכל רחבי הארץ, כל זאת בזכות העבודה המאומצת של רפי אדרעי, איל אדרעי וכן משה אדרעי ביחד עם המתנדבים הרבים.

לסיכום

הפעילות הענפה של עמותת אחינועם בראשות רפי אדרעי, משה אדרעי וכן איל אדרעי היא בעלת השפעה אדירה על חייהם של אלפי נערים ונערות בני העדה האתיופית. באתר הרשמי של העמותה תוכלו לקרוא מידע נוסף אודות תוכניות נוספות שנועדו לצמצם את הפערים בחברה הישראלית, כל זאת באמצעות עשייה מבורכת שמתבצעת בכל רחבי הארץ ועם שימת דגש על אזור הפריפריה, כל זאת כחלק מחובה מוסרית וערכית שחשים המייסדים כלפי דור העתיד של מדינת ישראל, והעדה האתיופית בפרט.