כל כך הרבה נתונים מחייבים הגנה: כל הסיבות שבגללן משרדי עורכי דין חייבים ביטוח סייבר

בעידן של היום אין זה חריג לקרוא בחדשות על חברה גדולה שנפגעה קשות בעקבות פריצה למאגר הלקוחות. אי לכך עורכי דין ששומרים מידע רגיש במחשב נדרשים לפעול באופן אחראי, נדרשים לעשות ביטוח סייבר. אם כן באלו מקרים הביטוח נחוץ ומה בדיוק הוא מכסה? מוזמנים להכיר לעומק את אחד מהביטוחים היותר חשובים בעידן הנוכחי.

חשיבות הביטוח לעורכי דין

אם נתחיל מההתחלה, נציין שסייבר זה כל מה שנוגע למערכת מידע אלקטרונית. זה כולל מכשיר נייד, מחשב, שרתים וכדומה. אי לכך אם חודרים למערכת מתוך כוונת זדון, עשויים להיפגע. גם אתם וגם הלקוחות שלכם. חיסיון הלקוח עשוי להיפגע קשות, עדויות שעשויות להוות עדות מכרעת בבית המשפט עשויות להיחשף בטרם עת, המוניטין שלכם כאנשי מקצוע אחראיים עשוי להימחק, עשויים להשתמש במידע רגיש שנלקח מהמערכת על מנת לבצע סחיטה וכדומה. מה אם כן עושים? ובכן כיוון שאין זה הגיוני להפסיק לשמור מידע רגיש במערכת, רק נותר לעשות ביטוח סייבר, וזאת דרך ביטוח בטאץ'. מדובר בסוכנות ביטוח שעובדת עם מיטב חברות הביטוח ושמוצאת עבורכם את הביטוח המתאים ביותר, בהתאם לשורה של דגשים ואילוצים אישיים.

הגנה מקיפה

אם אינכם רוצים להיות חשופים לתביעה בגין צד שלישי, או אם רוצים להיות מכוסים מפני נזק שעשוי להיגרם בגין מתקפת סייבר, הביטוח בהחלט חיוני. מדובר בביטוח שמגן מפני תביעה של צד שלישי ובביטוח שמכסה נזקים עצמאיים. מעבר לכך, ניתן למצוא ביטוחי סייבר שמכסים ניהול אירוע. לאור כל זאת אם מאבדים מידע, אם נפגע מידע רגיש, אם ההכנסה נפגעת בגין מקרי סחיטה (או בגין נזק שנגרם לתדמית), או אם הלקוחות נפגעים בגין הפצת מידע אישי, טוב לדעת שיש ברקע ביטוח יעיל וממוקד צורך.

 

 

התאמה חשובה

לעומת שורה של ביטוחים רגילים, ביטוח סייבר נחשב מעט שונה. במקרה זה פחות מדובר ב"מוצר מדף", אלא בהתאמה הרבה יותר אישית. מכאן שאם אתם עורכי דין, תמצאו התייחסות נקודתית. עם זאת, גם אם מדובר בשני עורכי דין שמתעניינים בביטוח סייבר, עדיין יימצא ביטוח מעט שונה עבור כל אחד, וזאת בהתאם לאופי העבודה, סוג התרחישים שבהם מטפלים, סוג המערכות שעמן עובדים וכדומה. לכן לקראת רכישת ביטוח סייבר התאמה אישית חיונית.

שיימניג כפול

כפי שמתחיל להתבהר, עורכי דין מוצאים טעם רב בביטוח משלים לעסק מעין זה. ביטוי סייבר מגן הן על המוניטין המקצועי והן על המוניטין של הלקוחות, וזאת כי מדובר בתחום בו מייצגים לקוחות ומתחייבים לחיסיון לקוח. חוששים שמדובר בעוד הוצאה? כאן ראוי לציין שני דברים. ראשית שאין מדובר בכיסוי שנחשב יקר (תלוי היכן סוגרים ביטוח) ושנית שברגע האמת הכיסוי עשוי למנוע מהעסק לקרוס.

לא הכרחי אך כן חיוני

לסיכום נציין שאין זה הכרחי לעשות ביטוח סייבר, אך זה בהחלט מתבקש. רבים מעורכי הדין שכן עשו ביטוח סייבר מעידים שהם עובדים באופן הרבה יותר רגוע, ואף לא מוטרדים מהשאלה האם לאחסן מידע רגיש במערכת. כמו כן, לצד העובדה שהביטוח חיוני עבור עורכי דין, אין למהר לסגור ביטוח אצל כל חברה, אלא נדרשים לבחון מי תימצא כאמינה ויעילה ברגע האמת. כאן נחדד שברגע שמידע רגיש נחשף, מדובר בכדור שלג של בעיות, משמע סיוע מידי הכרחי. עתה אם נוסיף את ההערכה שעבירות סייבר עתידות רק לגבור, מתחיל להתבהר עד כמה מדובר בביטוח חיוני.

שאלות בנושא כל כך הרבה נתונים מחייבים הגנה: כל הסיבות שבגללן משרדי עורכי דין חייבים ביטוח סייבר

למידע נוסף על כל כך הרבה נתונים מחייבים הגנה: כל הסיבות שבגללן משרדי עורכי דין חייבים ביטוח סייבר

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם