בעלי עסקים: 5 סימנים לכך שהגיע הזמן לקחת עו"ד מסחר וחברות

עו"ד מסחר וחברות

אף בעל עסק לא אוהב להגיע לבתי משפט, לתביעות או בכלל להזדקק לשירותים של עורך דין. אם אתם בעלי עסקים, כנראה שלא העליתם בדעתכם כאשר הקמתם את העסק שיגיע היום ותזדקקו לשירותים של עורך דין מסחר וחברות. אתם התמקדתם במוצר, בשירות, בלקוחות, במחקר השוק והמתחרים. זו לפחות הגישה של הרוב המוחלט של בעלי העסקים החדשים.

יחד עם זאת, באיזה שהוא שלב, העסק מגיע למצב בו אתם נדרשים לשכר את שירותיו של עו"ד מקצועי, בדרך כלל זה ייעשה בתשלום חודשי, מה שמכונה 'ריטיינר'. ריכזנו לכם כאן את חמשת השאלות המכריעות: אם תענו בחיוב על אחת מהן, נמליץ בחום להגיע לפחות לפגישת ייעוץ ראשונית אצל עורך דין.

האם העסק שלכם גדול?

אין גודל מסוים אשר ממנו תוכלו לדעת בוודאות שאתם חייבים עורך דין בריטיינר. מה שאתם צריכים לחשוב עליו זה על המורכבות של העסק ועל גודל המחזור. בשביל עסקים גדולים עם מחזור משמעותי, עורך דין בריטיינר הוא כבר לא הוצאה גדולה. שירות כזה יכול לתת לכם את השקט שיש מישהו שמסתכל על הדברים מנקודת מבט משפטית ומקדים תרופה לכל מכה שלא תבוא.

האם יש לכם הרבה לקוחות?

גם אם יש לכם עסק קטן או בינוני, יכול להיות שאתם משרתים הרבה מאד לקוחות. המצב הזה יוצר חיכוכים בלתי נמנעים, לא בגלל שאתם עושים משהו לא מקצועי, אלא פשוט בגלל המספר הרב של הלקוחות וההסתברות שחלק מהם 'בעייתיים' – מאחרים לשלם, טוענים טענות לא מציאותיות או אפילו מאיימים בתביעה בעצמם.

האם יש לכם בעיות בארגון?

נסו לחשוב אם יש לכם בעיה מהותית בעסק – זה יכול להיות בעיות מול עובדים, ספקים, בעלי הנכס, עירייה או כל גוף או רשות שהיא. במקרה כזה נמליץ לשכור את שירותיו של עו"ד קבוע אשר ידע לתת מענה ולהיות חלק מפתרון בעיית העומק בעסק שלכם. בעיות רבות עם עובדים יצריכו מאותו עורך הדין להיות בעל ניסיון מוכח בדיני עבודה וליטיגציה בתחום.

האם יש או צפויות לכם בעיות בשותפות?

עסקים המתנהלים על ידי שותפים נקלעים בהרבה מקרים למשברים על רקע השותפות. ככל שיש יותר שותפים וככל שהם מושכים לכיוונים אחרים, יכולות להיווצר בעיות. למעשה, הדרך הכי טובה היא לפתור את הבעיות הללו מבעוד מועד על ידי ניסוח הסכמים והבנות בעזרת עורך דין חברות ושותפויות מנוסה. שימו לב שבעיות רבות בין שותפים נובעות משינוי בשאיפות, במצב או אפילו באנרגיות של אחד או כמה מהשותפים לאורך השנים.

האם אתם עוסקים בתחום רגיש?

יש הרבה תחומים אשר יכולים להיות רגישים מבחינה משפטית או שיש בהם בלבול. תחומים כאלו יכולים לכלול למשל הפעלות לילדים, מוצרי מזון או בריאות או אפילו עיסוק עם חומרים שיש עליהם זכויות יוצרים שונות. נושאים רגישים כאלו יכולים למשוך אליכם אש מצד לקוחות, מוסדות ואפילו מצד גופי רגולציה שונים של המדינה. זהו מצב אשר עדיף לפתור באמצעות עורך דין עם ניסיון פרטני בתחום אשר בו אתם מתנהלים.

 

עורך דין מסחר וחברות יכול למנוע מהעסק שלכם להיכנס לצרות משפטיות, להוצאות כבדות ואפילו להפסדים או פשיטת רגל. ניתן כאמור להעסיק עורך דין באופן קבוע או להתייעץ איתו מפעם לפעם. ההמלצה שלנו היא לבנות מערכת יחסים עם עורך דין או משרד עורכי דין קבוע אשר יכיר את העסק שלכם וכך יציע שירות טוב יותר.

שאלות בנושא בעלי עסקים: 5 סימנים לכך שהגיע הזמן לקחת עו"ד מסחר וחברות

עו"ד מסחר וחברות

למידע נוסף על בעלי עסקים: 5 סימנים לכך שהגיע הזמן לקחת עו"ד מסחר וחברות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם