פועלים על פי חוק! מה צריך לעשות אם נחשפנו לחולה מאומת?

בשנת 2020 התפרצה מגפת הקורונה בסין, והתפשטה לכל רחבי העולם, כולל כאן בישראל. אם בהתחלה היה נדמה כי מדובר בנגיף יחסית פשוט שעתיד לחלוף, כיום רבים מבינים כי מדובר במגפה הגדולה ביותר במאה ה-21, עם מיליוני נדבקים בכל רחבי העולם. אחוזי התחלואה הגבוהים הובילו ממשלות כמו ממשלת ישראל בשיתוף של משרד הבריאות לקבל החלטות בנוגע להפחתה של אחוזי התחלואה, וזאת באמצעות בידוד של חולים ומאומתים לצד בקרה של מספר הנשאים באמצעות ביצוע של בדיקות קורונה  PCR או בדיקת אנטיגן. מאחר ומאז התפרצות המגפה התבצעו לא מעט שינויים בהנחיות, בחרנו להציג בסקירה הזו את כל מה שצריך לדעת אודות חשיפה לחולה מאומת – ומה צריך לעשות בשביל להימנע מהדבקה. מוכנים? בואו נתחיל!

נחשפתם לחולה קורונה? זה מה שאתם צריכים לעשות

הידע הרפואי בכל הקשור למגפת הקורונה השתפר באופן משמעותי בשנתיים החולפות, ועדות לכך ניתן למצוא בפיתוח של חיסונים לצד מחקר מקיף שנועד לבחון ולנתר את התפשטות המגפה. חלק מהכלים שבהם נקט משרד הבריאות ביחד עם הממשלה כולל מדיניות של בידוד, במידה ונחשפים לחולה מאומת ובכפוף לבדיקת קורונה עדכנית. דרך אתר aidg תוכלו לקבל מידע בנושא חשיפה לחולה מאומת, כל זאת מתוך מטרה לקבל עדכונים שוטפים ובהתאם לכך גם לנקוט בפעולות. נכון להיום (אוגוסט 2022) משרד הבריאות מאפשר למחוסנים או מחלימים להימנע מבידוד במידה והם מבצעים בדיקת קורונה, והתוצאה היא שלילית. במידה ומדובר בתוצאה חיובית, נדרש להישאר בבידוד ביתי למשך כחמישה ימים, ולאחר מכן לבצע בדיקת קורונה נוספת עד לקבלת תוצאה שלילית המאפשרת לצאת מהבית.

כניסה לבידוד היא אף פעם לא דבר קל או פשוט, אולם צריך להבין כי מדובר בכלי משמעותי נגד התפשטות המגפה. אף אחד לא רוצה לקחת עליו את הסיכון כי בעקבות חשיפה לחולה מאומת הוא ימשיך את ההדבקה ואף יחשוף מבוגרים כמו גם קבוצות בסיכון לנגיף. על כן, הקפדה על ההוראות של משרד הבריאות מהווה את הדרך הטובה ביותר לשמור על הכללים ובהתאם לכך גם להימנע מהדבקה של אנשים אחרים.

 

 

בדיקות קורונה – כלי  מרכזי במלחמה נגד הנגיף

התפרצות מגפת הקורונה חוללה שינויים דרמטיים בחייהם של מיליוני בני אדם בכל רחבי העולם. כללי הסגר החברתי נועדו להפחית את החשיפה לחולים מאומתים, כאשר נכון להיום עוסקות בתחום של בדיקות קורונה עשרות חברות המציעות אפשרות לביצוע של בדיקת קורונה PCR  או בדיקת אנטיגן באיכות מצוינת ועם תוצאות בפרק זמן קצר של מספר דקות בלבד. דרך יצירת קשר עם חברת aidg ובמידה ונחשפתם לחולה קורונה לקבל מענה המתבצע על ידי בדיקות המתבצעות על ידי מעבדה מוסמכת שעובדת באישור של משרד הבריאות, כל זאת מתוך מטרה לבחון האם נדבקתם ובמידה וכן – להיכנס לבידוד. במידה והתשובה היא שלילית אפשר לחזור לשגרת החיים, אולם חשוב לשמור על כללי ההיגיינה הכוללים בין היתר רחיצה של הידיים באופן קבוע, ניקוי משטחים וכן הימנעות מהתקהלות במקומות סגורים וצפופים.

לסיכום

מגפת הקורונה עדיין כאן איתנו, כאשר החובה של כל אזרח במדינת ישראל היא לשמור על מסגרת החוק באמצעות בדיקה של הנחיות הקורונה העדכניות מטעם משרד הבריאות, לצד ביצוע של בדיקות קורונה שנועדו לבחון האם גם אתם נדבקתם בנגיף. בכך, ניתן יהיה להוביל להמשך שגרה נורמטיבית ככל האפשר, וזאת למרות התפרצות של מגפה כלל עולמית.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, ואין לראות בו חוות דעת רפואית ומקצועית. כדי לקבל את המענה המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

שאלות בנושא פועלים על פי חוק! מה צריך לעשות אם נחשפנו לחולה מאומת?

למידע נוסף על פועלים על פי חוק! מה צריך לעשות אם נחשפנו לחולה מאומת?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם