סיימתם קורס יועץ משכנתא? עובדים כחוק – רק עם רישיון!

אם גם אתם מעוניינים לעסוק בייעוץ משכנתאות ולעזור לזוגות צעירים וישראלים רבים לקבל משכנתא בתנאים הטובים ביותר, אתם חייבים לעשות את זה כמו שצריך. מה זה אומר? כדי להצליח בתחום הזה חייבים ללמוד אותו לעומק ולקבל את כל הכלים שיאפשרו לנו לייעץ בצורה אחראית לאנשים ולהשיג עבורם את המשכנתא הטובה ביותר. למרבה הצער, בגלל אי הסדרה של התחום בארץ, יש לא מעט יועצים שרלטנים וחסרי ניסיון, כאלו שבסופו של דבר גורמים יותר נזק מאשר עוזרים ללקוחות שלכם. בואו ננסה להבין אם כך מדוע כל כך חשוב ללמוד את התחום, מה קורה בלימודים מקצועיים ואיפה הכי כדאי ללמוד ייעוץ משכנתאות בישראל.

למה חייבים ללמוד ייעוץ משכנתאות באופן מקצועי לפני שמתחילים לתת שירות?

כאמור, בגלל שמדובר במקצוע שהוא עדיין בחיתוליו, אין כלל הסדרה וזה אומר שבאופן תיאורטי, כל אדם רשאי להעניק ייעוץ משכנתא אפילו ללא הסמכה כלל. מה שקורה במצב הזה הוא שאנשים תאבי בצע עם ידע חלקי במקרה הטוב וחסרי ידע וניסיון במקרה הרע, מציעים שירות לאנשים ומביאים להם משכנתאות בתנאים גרועים. במקרים קיצוניים הם מביאים לסירוב גורף לקבלת משכנתא מכל הבנקים ופוגעים בסיכויים של המבקשים לקבל משכנתא בעתיד. על כן, כדי לעסוק בתחום בצורה אחראית ולצבור הצלחה דרך לקוחות מרוצים, חייבים ללמוד את התחום בצורה מקיפה ומקצועית. הלימודים בתחום הם לא פחות מסל של ידע וכלים שנותנים למי שבוחר בהם ארסנל שלם המאפשר להצליח בתחום בצורה הטובה ביותר. בואו ננסה להבין מה הם בדיוק כוללים ואיפה הכי כדאי ללמוד בארץ.

 

 

מה לומדים בקורס ייעוץ משכנתאות?

כדי להבין בדיוק את המשמעות של הקורס הזה, חייבים להבין בדיוק מה לומדים שם וכמה זה חיוני למקצוע. בין היתר אנחנו מדברים על נושאי הלימוד הבאים:

  • הקריטריונים לקבלת משכנתא ופתרונות למסורבי משכנתא.
  • הלוואת משכנתא, סוגי משכנתאות וההליך של נטילת משכנתא.
  • ריביות: ריבית פריים, ריבת בנק ישראל, זכאות משרד הבינוי והשיכון, ריביות קבועות וצמודות, משתנות צמודות ועוד.
  • מסלולים, הלוואות ואסטרטגיה לבניית תמהיל משכנתא.
  • מיחזור משכנתא: מה זה אומר, מתי נרצה לעשות את זה, מהם הקריטריונים למיחזור משכנתא, קריאה נכונה של דוח יתרות לסילוק, ניהול הליך מיחזור משכנתא מול הבנק.
  • נטילת משכנתא חוץ בנקאית.
  • ועוד מגוון נושאים חשובים.

איפה הכי כדאי ללמוד ייעוץ משכנתא?

כאמור, כיום על פי חוק לא חייבים רישיון כדי לעסוק בייעוץ משכנתאות בפועל, ולכן כדאי לבחור במוסד שמציע את ההכשרה הכי מקצועית ורשמית. מכללת פסגות היא מכללה ותיקה ביותר המציעה לתלמידים להתקבל להתאחדות יועצי המשכנתא בישראל. זהו המוסד היחיד המשלב הרבה מאד פרקטיקה והתנסות בייעוץ משכנתא עוד במהלך הקורס עצמו. ניתן לבחור באחד מתוך שניים קורסים שונים – קורס למתחילים וקורס למתקדמים. בכל מקרה המרצים הם נבחרת של המורים המובילים בארץ לייעוץ משכנתאות, היחס הוא אישי וצמוד מההתחלה ובסוף הקורס גם מקבלים עזרה והכוונה לקראת השתלבות בשוק העבודה או הקמה של עסק עצמאי בתחום. בנוסף, ניתן לבחור בקורס פרונטלי, קורס מקוון או שילוב מנצח של השניים.

לסיכום –

אם גם אתם מעוניינים לעסוק בתחום של ייעוץ משכנתאות, דעו כי מדובר באחד השירותים המבוקשים ביותר בישראל כיום. על מנת שתוכלו לבנות בסיס לקוחות איתן ולבנות מוניטין חזק וטוב, חשוב מאד ללמוד את התחום ולקבל את כל הכלים להצלחה. מכללת פסגות היא המכללה המובילה בתחום והמקום שלכם לבנות את הקריירה שתמיד חלמתם עליה.

שאלות בנושא סיימתם קורס יועץ משכנתא? עובדים כחוק – רק עם רישיון!

למידע נוסף על סיימתם קורס יועץ משכנתא? עובדים כחוק – רק עם רישיון!

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם