מחליטים להתגרש? כדאי לפנות למגשר גירושין

ההחלטה להתגרש היא החלטה לא פשוטה המשפיעה על בני הזוג ועל הסובבים אותם. כאשר מערכת יחסים מגיעה לנקודת שבירה, זוגות מוצאים את עצמם לא פעם עומדים בפרשת דרכים, לא בטוחים לגבי ההתקדמות. בעוד שהליכי גירושין מסורתיים הם האפשרות הראשונה שעולה בראש, קיימת אלטרנטיבה שיכולה להציע דרך שיתופית, מעצימה וחיובית יותר באתגר זה: גישור גירושין. במאמר זה נבדוק מה כרוך בגישור גירושין ומדוע זה יכול להיות אפשרות שכדאי לכם לשקול. בואו נתחיל!

מהו גישור גירושין?

גישור גירושין הוא תהליך שבו צד שלישי ניטרלי, המכונה מגשר, מסייע לזוגות מתגרשים לפתור את המחלוקות ביניהם ולהגיע לפתרונות מוסכמים על שני הצדדים. בניגוד להתדיינות המשפטית המסורתית, שבה כל צד שוכר עורכי דין נפרדים ועוסק בקרבות בבתי המשפט, הגישור מציע גישה שיתופית ופחות מתעמתת.

מדוע כדאי לשקול גישור גירושין?

  • שמירה על שליטה: אחת הסיבות המשכנעות ביותר לבחור בגישור גירושין היא תחושת השליטה שהוא מעניק לכם על התהליך. תהליך גירושין בעקבות משבר לעיתים קרובות מביא איתו רגשות חזקים שיכולים להשפיע לרעה על שני הצדדים. עם גישור, אתם ובני זוגכם יכולים להחזיק בכוח לקבל החלטות נבונות לגבי עתידכם ועתיד ילדיכם במקום לקבל את החלטות בית המשפט. שליטה זו יכולה להוביל לתוצאות מספקות יותר ומותאמות לכם.
  • צמצום קונפליקטים: גירושין הם רגשיים מטבעם, וקונפליקט מתעורר לעיתים קרובות בתהליך זה. עם זאת, תהליך הגירושין המסורתי עלול להחריף סכסוכים אלה. הגישור, לעומת זאת, מתמקד בתקשורת פתוחה ובשיתוף פעולה. מגשר מיומן יכול לעזור לכם ולבני זוגכם למצוא מכנה משותף, להפחית מתחים ולהקל על פרידה ידידותית יותר.
  • משתלם: גירושין יכולים להיות סוחטים מבחינה כלכלית. הוצאות משפטיות, עורכי דין והוצאות אחרות יכולות להצטבר במהירות. לעומת זאת, גישור גירושין הוא בדרך כלל חסכוני יותר. עם מגשר, אתם משלמים עבור שירותיו במקום לבזבז סכומים מופקעים על מאבקים ארוכים בבית המשפט. זה יכול לפנות משאבים לשני הצדדים להתקדם באופן עצמאי לאחר סיום הגירושין.
  • פתרון מהיר יותר: גירושין מסורתיים יכולים להימשך חודשים או אפילו שנים, ולגרום ללחץ למשפחה כולה ולחוסר ודאות ממושכים. גישור נוטה להיות תהליך מהיר יותר. מכיוון שאתם ובני זוגכם משתתפים באופן פעיל במציאת פתרונות, לעיתים קרובות תוכלו להגיע להסכמות במהירות רבה יותר. משמעות הדבר היא שאתם יכולים להמשיך הלאה עם החיים שלכם ולהתחיל את תהליך הריפוי מוקדם יותר.
  • שימור מערכות יחסים: אם יש לכם ילדים משותפים או שאתם חולקים מעגלים חברתיים משותפים, שמירה על יחסי עבודה עם בן או בת הזוג לשעבר שלכם היא חיונית. גישור גירושין מעודד שיתוף פעולה ופתרון בעיות במקום לטפח טינה ועוינות. גישה זו יכולה לסייע בשימור מערכות יחסים חיוניות ולהפחית את המחיר הרגשי על המשפחה והחברים.

 

 

טיפים לבחירת מגשר גירושין

הינה כמה טיפים שיעזרו לכם לבחור את המגשר המתאים למצבכם:

  • בדיקה וראיון: קחו את הזמן לבדוק מגשרים פוטנציאליים באזור שלכם. חפשו אנשי מקצוע בעלי ניסיון בדיני משפחה ובגישור גירושין. ברגע שיש לכם רשימה של מועמדים, קבעו ראיונות כדי לקבל תחושה של הגישה שלהם, סגנון התקשורת ואת היכולת שלהם להיות ניטרליים.
  • בדקו אישורים: ודאו שלמגשר שבחרתם יש את האישורים הדרושים. חפשו אנשים החברים באגודות גישור מוכרות או בעלי רקע משפטי בדיני משפחה.
  • התאמה: בחרו מגשר שגם אתם וגם בני זוגכם מרגישים איתו בנוח. מגשר צריך ליצור מרחב תקשורת בטוח ופתוח, המאפשר לשני הצדדים להביע את חששותיהם וצורכיהם.
  • מבנה עמלות שקוף: דונו בעמלות מראש כדי למנוע הפתעות בהמשך הדרך. חלק מהמגשרים גובים לפי שעה, בעוד שלאחרים יש מבנה שכר טרחה קבוע. ודאו שאתם מבינים את העלויות הכרוכות בכך וכיצד הן יתחלקו בינכם לבין בן או בת הזוג שלכם.
  • סמכו על האינסטינקטים שלכם: בסופו של דבר, סמכו על האינסטינקטים שלכם בעת בחירת המגשר. בחרו מישהו שמעורר בכם ביטחון ומפגין מחויבות אמיתית לעזור לכם ולבני זוגכם בתהליך הגירושין.

לסיכום

ההחלטה להתגרש היא החלטה רגשית ומשנה חיים, אבל היא לא חייבת להיות תהליך סוער רצוף מרירות ומריבות. במקום להיאבק בבית המשפט, גישור גירושין מציע לכם ולבני זוגכם דרך להתוות את דרככם, לטפח שיתוף פעולה ותקשורת גם לנוכח יריבות. על ידי שימוש בגישור בתהליך הגירושין, אתם יכולים לא רק לחסוך זמן וכסף, אלא גם לשמור על רווחתכם הנפשית והרגשית, ומאפשר לכם להתקדם בחיים ולהשתחרר מעול התהליך. זכרו, בחירה בדרך הגישור יכולה לעזור לכם למצוא מכנה משותף, להפחית קונפליקטים ולסלול את הדרך למערכת יחסים ידידותית יותר לאחר הגירושין.

שאלות בנושא מחליטים להתגרש? כדאי לפנות למגשר גירושין

למידע נוסף על מחליטים להתגרש? כדאי לפנות למגשר גירושין

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם