הכל על תפקידו של הנוטריון: המדריך המלא

נוטריון הוא עורך דין אשר בסמכותו לספק מגוון רחב של שירותים. מהם השירותים אותו הוא מעניק ומה חשוב לדעת לגבי התפקיד החיוני במסגרת משפטית? על כך – בסקירה הבאה.

נוטריון: מגוון רחב של סמכויות

תפקיד הנוטריון הינו תפקיד בעל משמעות אדירה, וזאת בשל הסמכויות הנרחבות אשר בסמכותו מתוף החוק. למעשה, לנוטריון תפקידים מגוונים הכוללים בין היתר: אימות חתימה, אישור אמיתיות בעבור מסמך ייפויי כוח, אישור העתק של מסמך כי הוא נאמן למקור, תרגום נוטריוני ואימות מסמכי ממון. בנוסף, כלל המסמכים עליו חתומים הנוטריון משמשים כראייה בבית המשפט, ועל כן נוטריון אשר מוסמך לנושא כמו גם מקבל רישיון מטעם הוועדה המיוחדת של משרד המשפטים מהווה חלק בלתי נפרד מהתנהלות משפטית שכל אדם נדרש לבצע בשלבים שונים. אם אתם בדיוק מחפשים שירותי נוטריון באזור ירושלים,  לחצו כאן למומחים בתחום, מתוך מטרה לקבל את השירותים אותו הוא מציע. מאחר ומדובר בשירות שכיח שכל אזרח נדרש לו, חשוב להבין את הסמכויות

מהם השירותים אותם ניתן לקבל במסגרת יצירת קשר עם נוטריון?

תרגום מסמכים

בשנים האחרונות ניתן להבחין במגמה שבמסגרתה יותר ויותר ישראלים בוחרים להתחתן מעבר לים או לקבל אזרחות זרה. בעבור כל מסמך שדורשות הרשויות מעבר לים נדרשת החתימה של הנוטריון, לצורך אישור אמינות כמו גם אימות כי הדברים שנכתבו במסמכים זהים למסמך המקורי. מאחר ומדובר בשפה זרה, נדרש לוודא כי הנוטריון שולט באופן מלא בשפה הזרה או נעזר בשירות של מתרגם השולט בשתי הצפות, לצורך חתימה כי המסמכים אכן זהים מבחינת התרגום והמלל.

אימות הסכם ממון

חשוב לדעת כי הסכם ממון הוא הסכם שנחתם בין שני בני זוג, ונועד להסדיר את ענייניהם הכספיים לפני החתונה. מדובר בהסכם שהפך לנפוץ מאוד, ועל כן תפקידו של הנוטריון הוא לבצע עריכה של המסמך כמו גם לאשר אותו, בנוכחות שני בני הזוג.

הכול על תפקידו של הנוטריון: המדריך המלא

אימות מסמך

כל מסמך משפטי אותו עורכים ומגישים נדרש לקבל את אישורו של הנוטריון. במסגרת כך נכונותו של המסמך כוללת בין היתר את המקרים בהם נדרש להצהיר שאדם פלוני חם, עריכה של מסמך סחיר, העתק מסמך, תרגום מסמכים כמו גם אישור כי החתום על הממסך היה מוסמך לכך.

קבילות בפני בית משפט

לנוטריון יש תפקיד מהותי בהליכים משפטיים, מאחר ולא ניתן להציג בפני בית המשפט מסמכים שאינם חתומים על ידו. למעשה, בחלק מהמקרים בית המשפט לא מאשר להעביר את המסמכים ללא חתימתו ולכן במסגרת הליכים שונים נדרש לקבל את השירות דרך נוטריון אשר הוסמך לכך כמו גם מומחה לתחום.

אישור מסמכי סחר

על מנת לצמצם את הסיכוי להונאה עד למינימום האפשרי, האישור של הנוטריון בעבור מסמכי סחר בין חברות הינו חיוני. מאחר ותפקידו הוא לאשר את הנכונות של מסמך, הוא מהווה דמות מפתח משפטית שדרכה תוכלו להבטיח כי העסקה תתבצע בהתאם לכללים הנהוגים ותוך שימת דגש על באישור מסמכי סחר כמו גם הסכמים בין חברות באופן חוקי.

לסיכום, במדינת ישראל הסמכויות של הנוטריון (בהתאם לחוק התשל"ו-1976) הן נרחבות מאוד, וזאת בשל החשיבות של אימות המקוריות של המסמכים כמו גם היכולת להבטיח כי התהליך המשפטי מתבצע באופן מדוקדק ותוך שימת דגש על הבנת החומר המשפטי באופן מעמיק, ועל כן שימו לב כי אתם יוצרים קשר עם נוטריון מומחה בעיר ירושלים אשר ידע לספק לכם לא רק שירות מהימן ומקצועי אלא גם שימת דגש על ביצוע ההליך בצורה מקצועית, ובשקיפות מלאה.

שאלות בנושא הכל על תפקידו של הנוטריון: המדריך המלא

הכול על תפקידו של הנוטריון: המדריך המלא

למידע נוסף על הכל על תפקידו של הנוטריון: המדריך המלא

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם