לא יוצאים מבית המשפט: מה עלול לקרות לעורכי דין ששוהים הרבה זמן במקומות סגורים?

עורכי דין הם אנשי מקצוע שחווים לחץ רב בעבודתם. הם נדרשים להיות ערניים, מרוכזים וממוקדים לאורך זמן, וזאת לעתים קרובות במקומות סגורים, כמו בית המשפט. אבל מה קורה כשעורכי דין שוהים הרבה זמן במקומות סגורים? האם זה יכול להשפיע על בריאותם הפיזית והנפשית? במאמר זה, תוכלו להכיר את ההשפעות הבריאותיות של העבודה במקומות סגורה!

השפעות בריאותיות של עבודה בסביבה סגורה

עורכי דין הם מקצוענים שעוסקים בתחום המשפט, והעבודה שלהם דורשת מהם לבלות שעות רבות במשרדים, בבתי משפט או בחדרי ישיבות, והעבודה בסביבות כאלה עלולה להוביל למספר בעיות בריאותיות.

מחסור בוויטמין D

אור השמש הוא מקור חשוב לוויטמין D שהוא חיוני לבריאות העצמות, השרירים והמערכת החיסונית. מחסור בוויטמין D עלול לגרום לבעיות בריאותיות רבות, למשל:

 • חולשה ותחושת עייפות
 • כאבי עצמות ושרירים
 • עלייה בסיכון לשברים
 • עלייה בסיכון למחלות לב וכלי דם
 • עלייה בסיכון לסרטן

עורכי דין ששוהים הרבה זמן במקומות סגורים נמצאים בסיכון מוגבר לפתח מחסור בוויטמין D שיכול להוביל לבעיות בריאותיות רבות שיכולות להפריע לתפקודם המקצועי ולחייהם האישיים.

בעיות נשימה

מקומות סגורים יכולים להיות מקור לזיהומים, כמו נגיפים וחיידקים. אלה יכולים להתפשט בקלות בין אנשים, למשל כשמישהו מתעטש או משתעל, ואפשר לנסות להימנע מהם בעזרת שטיפת ידיים. עורכי דין, במיוחד כאלה שעובדים בבתי משפט, נחשפים לעיתים קרובות לאנשים חולים, יכול להיות בגלל שהם מייצגים לקוחות חולים או כי הם נמצאים בסביבה שבה יש הרבה אנשים, מה שמגדיל את הסיכוי שלהם להיחשף לזיהום. חשיפה לזיהומים אלה עלולה לגרום להצטננות שהיא זיהום קל יחסית, והיא יכולה להוביל גם למחלות חמורות יותר, כמו דלקת ריאות. דלקת ריאות היא זיהום רציני של בריאות שיכול לגרום לסיבוכים, כמו פגיעה בכליות או בלב. במקרים חמורים, דלקת ריאות יכולה אפילו להיות קטלנית.

בעיות עור

אוויר יבש יכול לגרום לעור להפסיק לייצר את השומן הטבעי שלו שמגן עליו מפני יובש. עור יבש עלול לגרום לתסמינים כגון גרד, אדמומיות, קילופים ושלפוחיות. במקרים מסוימים, עור יבש עלול גם להוביל לבעיות עור חמורות יותר, כגון אקנה, פסוריאזיס, ואפילו סרטן העור. עורכי דין נמצאים בסיכון מוגבר לבעיות עור בגלל שהם מבלים הרבה זמן במקומות סגורים. האוויר במשרדים ובבתי משפט יכול להיות יבש מאוד, במיוחד בימי החורף. בנוסף לכך, עורכי דין רבים עובדים שעות ארוכות, מה שעלול להחמיר את הבעיה.

כיצד להפחית את הסיכון לבעיות בריאותיות?

עורכי דין יכולים לעשות מספר דברים כדי להפחית את הסיכון לבעיות בריאותיות שנגרמות מעבודה בסביבות סגורות, והם:

 • לאכול תזונה בריאה ומאוזנת: אכלו תזונה עשירה בפירות, ירקות, דגנים מלאים וקטניות.
 • ליטול תוספי תזונה: השתמשו בתוספים שמציעים מגוון רחב של ויטמינים כדי להשלים את הוויטמינים שאתם לא מצליחים לקבל בגלל אורח החיים שהעבודה שלכם דורשת.
 • לפתוח את החלונות במשרד: אם זה אפשרי, פתחו את החלונות במשרד שלכם כדי לאפשר זרימת אוויר.
 • להקדיש זמן לפעילות בחוץ: הקדישו זמן לפעילות בחוץ, גם אם רק כמה דקות בכל יום. יציאה החוצה תחשוף אתכם לאור השמש ותסייע לכם לקבל את הוויטמין החיוני מקרני השמש.
 • להימנע מחשיפה לזיהומים: הימנעו מחשיפה לזיהומים ככל האפשר. אתם יכולים לעשות זאת בעזרת שטיפת ידיים באופן קבוע, הימנעות ממגע עם אנשים חולים והקפדה על היגיינה אישית.
 • להשתמש במוצרי לחות: אתם יכולים להשתמש במוצרי לחות כדי לשמור על העור שלכם לח, כמו מוצרי לחות לפנים, לגוף ולשיער.

לסיכום

במהלך השהות במקומות סגורים, עורכי הדין נחשפים לפחות אור יום, מה שעלול להוביל לבעיות במערכת החיסונית, לירידה במצב הרוח ולבעיות שינה. בנוסף לכך, הם נחשפים לריכוז גבוה של חומרים מזהמים, כמו פורמלדהיד ופחמן דו חמצני, מה שעלול להוביל לבעיות נשימה, לבעיות בעור ולבעיות נוירולוגיות. כדי להפחית את הסיכון לבעיות הבריאותיות, עורכי הדין צריכים לשים לב לאיכות האוויר במקומות העבודה שלהם, לצאת לטייל בחוץ באופן קבוע ולשמור על אורח חיים בריא.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

שאלות בנושא לא יוצאים מבית המשפט: מה עלול לקרות לעורכי דין ששוהים הרבה זמן במקומות סגורים?

למידע נוסף על לא יוצאים מבית המשפט: מה עלול לקרות לעורכי דין ששוהים הרבה זמן במקומות סגורים?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם