בודקים את התנאים: הכול על מיונים לממרם

יחידת ממרם נחשבת לאחת היחידות המבוקשות ביותר בצה"ל, ומדי שנה עוד ועוד צעירים מבקשים להצטרף לשורותיה. כמובן שלא כל אחד יכול להתקבל ליחידה הנחשקת ומספר המקומות בה מוגבל, ומי שירצה להגיע אליה יצטרך לעבור בהצלחה כמה מיונים ומבדקים. אם גם אתם (או ילדיכם) מעוניינים להגיע ליחידת ממרם, כאן תמצאו את כל מה שצריך לדעת על היחידה הזאת ועל הדרך להתקבל אליה.

כל מה שצריך לדעת על יחידת ממרם

יחידת ממרם היא למעשה יחידת המחשוב הראשונה בצה"ל והמרכזית עד היום. היא נוסדה בשנת 1959 ונמצאת כיום בשלישות הראשית של הצבא ברמת גן. ממרם היא יחידה טכנולוגית מובילה ובה משרתים חיילים במגוון של תפקידי מחשוב וסייבר, האחראים על כשירות הרשתות והתהליכים המבצעיים בארגון. בוגרים רבים של היחידה עוברים תהליכי הכשרה מקצועיים מקיפים, צוברים הרבה מאוד ניסיון ומשתלבים בקלות ובמהירות בשוק ההייטק לאחר השחרור, מה שהופך את היחידה לנחשקת אף יותר.

תנאי הקבלה לממרם

את הזימון למקצועות המחשב מקבלים מועמדים בעלי דפ"ר של 60 או יותר, זאת לאחר שנמצאו מתאימים לתפקידים אלו במיוני הצו הראשון ויום המא"ה. כמובן שמי שמעוניין להגיע ליחידה חייב לסמן אותה בדירוג גבוה בשאלון ההעדפות, אחרת לא בטוח שיתקבל זימון למיונים, אפילו לאלו העומדים בתנאים המקדימים. כמו כן, חשוב לדעת כי היחידה קולטת גם בנים בעלי פרופיל 72 ומעלה שלמדו 10 יחידות מחשבים בתיכון, והם ישובצו לתפקידים ספציפיים מיוחדים ויקבלו זכויות שונות. חשוב לשים לב כי נדרשת התחייבות לשירות של 32 חודשים לבנים ובנות כאחד, חלק מהתפקידים דורשים קורס קדם צבאי וחלק מהתפקידים מחייבים חתימה של שירות קבע לתקופה מסוימת, למשל תוכניתנים ומפתחי מערכות סייבר הגנתיות.

 

 

המיונים ליחידה

המיונים ליחידה מתקיימים לרוב שלוש פעמים בשנה, כשבכל פעימה מזומנים כ-3,000 מועמדים. מאז תקופת הקורונה נערכים המיונים בצורה מקוונת ונשלטים מרחוק על ידי קבוצות ווטסאפ, שאליהן נשלחים ההסברים לגבי תהליך המיון. המיונים נעשים דרך שיחות וידאו ויש להשאיר את המיקרופון והמצלמה פתוחים לכל אורך התהליך. בין המבחנים השונים ביום המיון יש כמה מבחנים חשובים:

  • מבחן להב – קבלה של חמישה קטעי קוד ותרשים זרימה שיש לבחון את תקינותם
  • מבחן חשיבה כללית – זיהוי חוקיות והשלמתה לפי צורות המופיעות על המסך
  • מבחן חשיבה לוגית – בכל שאלה מוצגת מערכת מסוימת, ויש לאתר את החוקיות המוצגת בכל שאלה
  • מבחן הבנת תהליכים – הצגה של שבעה תרשימי זרימה מורכבים למדי, ולאחר החשיפה אליהם יש לענות על כמה שאלות
  • מבחן אנגלית – 2–3 קטעי אנסין בשפה האנגלית עם שאלות אמריקאיות
  • מבחן אישיות – מבחן אמריקאי להערכת הכישורים והיכולות של כל מועמד

שימו לב – תוצאות המיונים מתקבלות לאחר כחודש וחצי מיום הבחינה, וחלק מהתפקידים מצריכים מיונים נוספים. חשוב לזכור כי מרכז ההערכה של היחידה מחפש לא רק את אלו בעלי הידע הטכנולוגי הטוב ביותר, אלא גם את בעלי היכולות הקוגניטיביות הטובות ביותר והמוטיבציה הגבוהה ביותר.

איך מתכוננים למיונים?

כפי שאפשר לראות, המיונים ליחידה הם מורכבים למדי ובגלל הביקוש הרב, קשה מאוד להתקבל אליה. לכן, מי שרוצה להצליח ולשפר את הסיכויים, חייב להתכונן אליהם כמו שצריך. האופציה הטובה ביותר כיום היא רכישה של ערכת הכנה מקצועית שתיתן לכם את כל הידע והכלים להצליח. הסטטיסטיקה מראה שמועמדים המשכילים להתכונן למבחן מצליחים לתפוס את ההקצאות הפנויות, ומשתלבים בצורה מוצלחת בשירות ביחידה הטכנולוגית המובילה ביותר בצה"ל.

סיכום

ממרם היא ללא ספק אחת היחידות המובחרות ביותר בצבא, אך הדרך להתקבל אליה רצופה במבחנים רבים ובצורך במוטיבציה גבוהה להצליח.

שאלות בנושא בודקים את התנאים: הכול על מיונים לממרם

למידע נוסף על בודקים את התנאים: הכול על מיונים לממרם

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם