עבירות מהירות מופרזת: כל מה שצריך לדעת להתמודדות עם הדו"ח

בשנים האחרונות חלה עלייה משמעותית ומדאיגה בכל הקשור לתאונות קשות כתוצאה מנהיגה במהירות מופרזת. במאמר הבא נסביר למה נהיגה במהירות מופרזת היא מסוכנת ומה עושים אם מקבלים דוח על מהירות.

נהיגה במהירות מופרזת – למה זה מסוכן?

נהיגה במהירות מופרזת היא אחד מהגורמים המרכזיים לתאונות דרכים קשות ובין השאר לפגיעות קשות בנפש, קשות בגוף ואף למוות. נהיגה במהירות מופרזת מסוכנת מאוד לא רק עבורכם, כי אם גם לנהגים ולהולכי הרגל שסביבכם. למעשה, כשאתם נוהגים במהירות מופרזת אתם למעשה מקצרים משמעותית את זמן התגובה שלכם בסיטואציות מסוכנות בכביש והסיכוי שלכם למנוע תאונה יורד בצורה משמעותית גם הוא.

לדוגמא, דמיינו לעצמכם שאתם נוסעים בתוך העיר ומתקרבים למעבר חצייה במהירות של 80 קמ"ש. מה יהיה זמן התגובה שלכם בסיטואציה? אפסי. אם הולך רגל יעבור במעבר החצייה אתם לא תספיקו להבחין בו במהירות כזו ומכאן הדרך לתאונה קשה ולפגיעה בחיי אדם היא קצרה מאד. לכן, כשאתם עולים על הכביש הקפידו על נהיגה במהירות המותרת על מנת שיהיה לכם זמן להגיב לסיטואציות כאלה.

 

 

מה העונש על מהירות מופרזת?

החוק קובע את מידת העונש לפי חומרת העבירה שלכם. לדוגמא, אם נסעתם במהירות של  20 קמ"ש מעל המותר בנהיגה בדרך עירונית או 25 קמ"ש מעל המותר נהיגה בדרך לא עירונית, תקבלו קנס של 250 ₪ ללא נקודות. לעומת זאת, נסיעה במהירות של בין31-40  קמ"ש מעל המותר בנהיגה בדרך עירונית או 41-50 קמ"ש מעל המותר נהיגה בדרך לא עירונית תקבלו קנס של 750 ₪ ו-8 נקודות.

במעמד קבלת הדוח השוטר חייב לציין באיזו מהירות נסעתם ומה הגבלת המהירות בשטח שבו אירעה העבירה. במידה ונתפסתם על ידי מצלמת מהירות, הדוח הזה יישלח אליכם הביתה באופן אוטומטי ושם יופיעו כל הפרטים, לרבות המהירות שבה נסעתם, סוג הרכב והשעה שבה אירעה העבירה. בסעיף הבא תוכלו להבין מדוע הפרטים הללו חשובים ואיך עורך הדין יוכל לסייע לכם.

מה עושים אחרי שמקבלים דוח?

הדבר היחיד שאתם יכולים לעשות בעצמכם זה לבדוק שהמהירות ששוטר התנועה ציין על גבי הדוח היא אכן המהירות שבה נסעתם. לכן, אנחנו ממליצים לכם לחזור למקום שבו השוטר תפס אתכם ולבדוק אילו תמרורים מוצבים במקום. לא פעם אתם תגלו שדווקא נסעתם במהירות המותרת ושהשלט במקום אכן מאשר את זה.

קיבלתם דוח – מה הזכויות המשפטיות שלכם?

במידה וקיבלתם דוח על מהירות מופרזת, אנחנו ממליצים לכם לפנות לעורך דין תעבורה. עורך דין כזה יוכל לבחון את הטענות נגדכם ולבדוק את כל הראיות של התלונה ובמקרים מסוימים להקל על העונש שלכם. אגב, יש בהחלט מקרים שבהם עורכי דין זיכוי נאשמים וביטלו להם את הדוח, שזו כמובן התוצאה הרצויה מבחינתכם.

עם זאת חשוב לציין, במרבית המקרים דוחות התנועה לא מבוטלים לגמרי ובדרך כלל עורכי הדין מצליחים להפחית את עונש הנקודות, שזה גם חשוב כמובן. בסופו של דבר תפקידו של עורך הדין הוא לאתר כשלים בראיות התביעה, בין אם בכתיבת הדוח, בבדיקות של אמצעי האכיפה וכו'. כך הוא יצליח לעזור לכם ולהקל על העונש שלכם.

לסיכום

אין ספק שנהיגה במהירות מופרזת היא אחד מהגורמים המרכזיים לתאונות דרכים קשות, ולכן אנחנו ממליצים להוריד מעט את הרגל מהגז. עם זאת, אם כבר קיבלתם דוח על מהירות מופרזת, אנחנו ממליצים לכם לפנות לעורך דין תעבורתי שינתח את התלונה ואת הראיות בשטח ואולי יקל עליכם במעט את העונש.

שאלות בנושא עבירות מהירות מופרזת: כל מה שצריך לדעת להתמודדות עם הדו"ח

למידע נוסף על עבירות מהירות מופרזת: כל מה שצריך לדעת להתמודדות עם הדו"ח

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם