בעלי חברות נדל"ן? הכירו את פתרונות הניהול של תפנית

חברות נדל"ן עוסקות בסוג מוצר מיוחד במינו ויש להן את האתגרים המיוחדים שלהן בניהול, כמו לכל מגזר ייחודי. כיצד הן פותרות זאת? באמצעות אוסף תוכנות עזר משלימות? בעזרת מערכת ERP אולי? ייתכן, אבל זה לא טוב מספיק. מדוע? ומה הפתרון?

אתגר הניהול והפתרונות הזמינים

חברות נדל"ן עומדות כאמור בפני אתגרים מיוחדים. מה זה אומר? ראשית, יש את אתגרי הניהול של עסקים באשר הם. לנהל מידע רב, לצד הצורך בניהול תהליכי עבודה מורכבים. מנקודת מבט אחרת, ישנו האתגר של פעילויות עסקיות שגרתיות, כשיווק והנהלת חשבונות, לצד פעילויות ייחודיות לענף הנדל"ן. כיצד פותרים זאת? לאתגרי הניהול השונים, יש עזרים ייעודיים בעולם המחשוב. למשל תוכנת ניהול קשרי לקוחות (CRM – Customer Relationship Management). מעבר לכך, ניתן למשל לרכוש תוכנה לניהול השכרת נכסים של תפנית ותוכנות נוספות, כמענה לפעילויות ייחודיות לענף. למעשה, תפנית מספקת הרבה יותר מכך – מייד נגיע לזה. אלא שאם משתמשים באוסף כלים שונים, זה לא טוב מספיק. מחד, כלים מתמחים עשויים לספק את הטוב ביותר בנישה שלהם. מאידך, ניהול עסקי כרוך בהכרח בחיבורים שונים בין מערכות וכאן מתחיל הסיבוך הטכני. הפתרון? מערכת אשר מותאמת מראש לניהול עסקי רחב. מי שמנוסה בכך, יחשוב מייד על מערכת ERP.

מה נותן לכם ERP?

Enterprise Resource Planning או ERP היא מערכת שמורכבת מחלקים שונים ("מודולים"), שכל אחד מהם מתמקד בנושא אחד. למשל, מודול ניהול קשרי לקוחות. אלא שזהו סוג מערכות אשר בנוי מראש לעבוד בצורה מאוד אינטגרטיבית ויש לכך יתרונות רבים. המערכת מספקת ייעול מיידי, בכך שאין כפילויות בין מערכות נפרדות. לא במידע ולא בניהול תהליכים עסקיים שונים. העובדים מקבלים ממשק משתמש אחיד עבור כל הפעילויות. ההנהלה מקבלת מקור אחיד למידע, אשר מקל על קבלת החלטות. מערכות ERP הן לרוב גנריות – מערכות אשר מיועדות לעסקים בגודל גדול או בינוני, באשר הם. מכל מגזר. מחד, כל עסק נדל"ן יכול לרכוש מערכת ERP בולטת ולהתאים אותה עבורו. מאידך, ההתאמה עשויה להיות מסורבלת, יקרה ולא קצרה. האם יש לכך מענה?

מה מיוחד בתפנית?

תפנית היא מערכת ERP, אשר מותאמת מראש למגזרים שונים. אלה כוללים חברות נדל"ן, אך גם שורה ארוכה של מגזרים נוספים, כגון יבואני רכב, חברות ליסינג והשכרה, חברות אשראי חוץ בנקאי, יבואני ומשווקי מוצרי צריכה, מרכזים רפואיים או מרכזים לוגיסטיים. כפי שאתם רואים, ההתאמות מאוד נקודתיות. לגבי המגזר בו אנו מתמקדים כאן, תפנית מספקת מענה מקיף, עבור יזום בניה למגורים, ניהול פרויקטי נדל”ן, פעילות הנדסית, קבלני משנה ועוד. בעזרתה, ניתן לנהל השכרת נכסים, ניהול ואחזקת נכסים מניבים וניהול מרכזי עסקים ומסחר.

 

 

כמה דוגמאות להמחשה

בין השאר, תפנית יכולה לסייע לחברות נדל"ן בפעילויות הבאות:

  • ניהול פרויקטים – תכנון וניהול פרויקטי בנייה, ניהול מכרזים לגביהם, ניהול הנדסי, ניהול החוזים וניהול פעילויות התחשבנות מול גורמים שונים.
  • ניהול ומכירת נכסים – בכל הקשור למכירה של נכסים שברשותכם, תפנית תאפשר לנהל מחירונים, תהליכי רכישת נכסים, את ההתנהלות מול לקוחות שמתעניינים ברכישה, חוזים, עמלות ועוד.
  • ניהול שירות ואחזקה – תפנית תסייע לכם גם לנהל את פעילויות האחזקה והשרות למבנים שבאחריותכם. באופן ספציפי, היא תטפל בנושאים כגון הסכמי שירות, קריאות שירות לכל אורך מחזור חייהן וניהול מערך טכנאים. היא אף מאפשרת לקבל דיווחים מטכנאים בשטח. זאת, באמצעות אפליקציה מיוחדת.

לסיכום

כשם שתחום הנדל"ן מיוחד, גם ניהולו הוא אתגר מיוחד. אך כדאי לזכור שיש גם פתרון מיוחד לכל זאת ושמו תפנית. ומי שעובד עם כלים איכותיים, משיג תוצאות משופרות בהתאם.

שאלות בנושא בעלי חברות נדל"ן? הכירו את פתרונות הניהול של תפנית

למידע נוסף על בעלי חברות נדל"ן? הכירו את פתרונות הניהול של תפנית

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם