איך בוחרים עורך דין להגשת תביעות סיעוד?

כשאנחנו חושבים על החיים שלנו ועל החיים של אנשים שאנחנו אוהבים, אנחנו מקווים תמיד לחיים פשוטים, נוחים ונעימים, אבל המציאות מראה שזה לא תמיד ככה. כל אחד מאתנו יכול להגיע חלילה למצב שבו אי אפשר לתפקד באופן עצמאי, ובמצב הזה חשוב שנוכל לגייס את כל העזרה שאפשר לקבל, בין אם עזרה כלכלית ובין אם כל זכות אחרת שמגיע לנו. תביעת סיעוד היא דבר שחשוב לדעת איך לגשת אליו כדי למצות את כל הזכויות, וזוהי גם הסיבה שמומלץ לעשות את זה תמיד עם עורך דין מקצועי. בואו ננסה להבין מהן בכלל תביעות סיעוד, למה כל כך חשוב להיעזר בעורך בשלב הזה ואיך נבחר את עורך הדין הנכון.

 

מהן תביעות סיעוד?

כאשר אדם מגיע למצב שבו לא הוא כבר לא יכול לבצע תפקודים בסיסיים ויומיים כרגיל, הוא מוגדר בעצם כאדם סיעודי. זה קורה אצל אנשים מבוגרים, במקרים של מחלות שונות כמו דמנציה, בכל הגילאים במקרים של נכויות ופציעות לא עלינו ועוד. תביעת סיעוד היא בעצם מהלך שעושים אל מול גופים כמו המוסד לביטוח לאומי או ביטוח פרטי אם יש לנו, על מנת לקבל זכויות כלכליות של קצבאות וזכויות חשובות אחרות כמו תו נכה, פטור מתור וכן הלאה. פרטים נוספים על תביעות סיעוד תוכלו למצוא בקישור הזה, ומכאן בואו ננסה להבין למה בכלל צריך עורך דין בשביל תביעות כאלו ואיך נבחר את עורך הדין הנכון.

 

למה צריך עורך בשביל תביעות סיעוד?

חשוב להבין שזה לא משנה אם זה המוסד לביטוח לאומי או חברת הביטוח הפרטית שלנו, אף גוף לא ייתן לנו את הזכויות שמגיעות לנו מיוזמתו ויהיה עלינו לדרוש אותן. במקרים של תביעות סיעוד יש צורך להוכיח כי אותו אדם אכן עונה להגדרה של אדם סיעודי. לצורך כך ישנם מבחנים מיוחדים הבוחנים את כשירותו של האדם ובודקים את היכולת לבצע פעולות יומיומיות בסיסיות כמו אכילה באופן עצמאי, מקלחות, הליכה ממקום למקום, לבישת בגדים, עשיית צרכים וכן הלאה. בנוסף בוחנים גם את הכשירות המנטלית של האדם. עורך דין מנוסה יידע איך לקדם את התהליך במהירות באופן בירוקרטי, ייצג אותנו אל מול הגופים השונים ויבטיח שנקבל את כל הזכויות וכמובן גם ידע לערער במקרים בהם לא נצליח לקבל את כל מה שמגיע.

 

איך בוחרים עורך דין לתביעות סיעוד?

הנה כמה פרמטרים חשובים שכדאי לוודא לפני שאתם בוחרים עורך דין לתביעות סיעוד:

  • היכרות עם התחום: לא כל עורך דין מכיר את התחום הסיעודי לעומק. חשוב לבחור עורך דין העוסק במקצוע הזה באופן ספציפי ולא בדברים אחרים.
  • ניסיון: הניסיון משחק תפקיד חשוב כאן ועורכי דין מנוסים בתחום מכירים את המערכות השונות לעומק ויודעים איך להתנהל מול כל אחת מהן. עם הניסיון מגיעים תמיד גם קשרים ואלו דברים שעוזרים לזרז תהליכים בהחלט.
  • ליווי צמוד וזמינות: מומלץ תמיד לבחור בעורך דין זמין ותקשורתי, כזה המציע ליווי צמוד מהרגע הראשון ויוכל לענות על השאלות שלכם באופן מידי ולקדם תהליכים. כדאי גם ללכת על עורך דין שיידע להסביר לכם בפשטות תהליכים ומושגים משפטיים מורכבים.
  • המלצות: שווה לנסות ולאסוף כמה שיותר המלצות על עורכי הדין בהם אתם מתעניינים.

 

לסיכום

זכרו – מצב סיעודי הוא לא מצב קל ולכן חשוב שנדאג לעצמו לייצוג מקצועי והולם. עורך דין עם ותק וניסיון בתחום יוכל לעזור לכם לקבל את מה שמגיע לכם, אל תתפשרו בעניין הזה.

שאלות בנושא איך בוחרים עורך דין להגשת תביעות סיעוד?

למידע נוסף על איך בוחרים עורך דין להגשת תביעות סיעוד?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם