חוק עישון במקומות ציבוריים: מה הוא אומר לגבי עישון בחדרי מדרגות?

חוק עישון במקומות ציבוריים

מי מאיתנו שאוהבים לעשן, בוודאי מודעים למטרד שהפעולה הזו מהווה למי שאינם מעשנים. כמובן שזה לא משהו קבוע. יש אנשים שזה מפריע להם יותר אם מעשנים בקרבתם ויש כאלו שפחות. יש כאלו שיעירו או יבקשו לחדול ויש כאלו שיתביישו ופשוט יעדיפו לסבול בשקט או ללכת מהמקום. כך או כך, יש למצוא לסיטואציה של מפגש בין מעשנים ללא מעשנים פתרון המבוסס על כללים ברורים. מצד אחד מי שרוצה לעשן אמור להיות מסוגל לעשות זאת ומהצד השני יש את הנזקים הבריאותיים שבעישון פסיבי. על מי שמעוניין להימנע מנזקים אלו יש להגן. בדיוק לשם כך, חוקק חוק מיוחד הבא להסדיר את הסיטואציה. על החוק הזה נפרט כאן בהמשך וגם על סיטואציה מאד שכיחה של עישון בחדר המדרגות וסביבתו ומה אומר החוק על כך.

עישון מתחשב

לפני שנגיע ללשון החוק עצמו, נציין שעל מי שמעשן לנסות ולהתחשב במי שאינו מעשן, אפילו במקומות בהם החוק לא מגדיר זאת בפירוש. יש לשים לב ליד מי מעשנים ולאן עף העשן. ניתן גם לעשן באופן שמוציא פחות עשן או אפילו לא מוציא עשן בכלל. זאת ניתן להשיג באמצעות עישן עם מאייד או וופורייזר. זהו מכשיר אשר ממצה את החומר האקטיבי והופך אותו לאדים. האדים עצמם, ולא עשן כלשהו, הם אלו שנשאפים וננשפים בחזרה. אמנם, כאשר מעשנים ממאדה שכזה נוצר מעין ענן גדול אבל זהו לא עשן. ענן זה כשמו כן הוא – עשוי מאדים ולכן הוא פשוט נעלם כלא היה. הריח בסביבת המעשן הרבה יותר טוב וזה יכול להיות פתרון טוב לעישון במקומות בהם זה מותר אבל נדרשת התחשבות. כמובן שרצוי להשתמש בוופורייזר איכותי. תוכלו ללחוץ ולהגיע למוצרים של חברת good stuff הידועים באיכותם ויכולים לפתור את בעיית העשן מהעישון שלכם וכך לא תפגעו למשל בשכנים שלכם לבנין בו אתם מתגוררים.

עוד נציין שעישון מתחשב הוא כזה שלא משאיר אחריו לכלוך כמו בדלי סיגריות, אפר או שאריות של טבק. בכדי להשיג זאת, ניתן להשתמש במוצרים כמו מאפרה ניידת, גריינדר טוב ותיק כלי עישון בו ניתן להחזיק בבטחה את חומרי העישון מבלי שיפלו ממנו.

חוק מניעת עישון

החוק למניעת עישון חוקק לראשונה ב1983. זו הייתה התקופה בה כבר נודע למדע על נזקי העישון והמודעות החלה לחלחל לציבור הרחב. החוק מגדיר איסורים שונים בתחום העישון. הוא מגדיר מקומות שונים שהם אסור לעשן. אותם מקומות הם אלו שהאדם הסביר מוצא את עצמו בהם ביחד עם עוד אנשים שאינו מכיר. על המקומות הללו נמנים: מסעדות, מזנונים, פאבים, סניפי דואר, בתי חולים, תחנות משטרה, אוניברסיטאות, אוטובוסים, רכבות ועוד מקומות ציבוריים רבים. החוק תוקן כמה פעמים, ב2005 ו2008 כאשר התיקון האחרון מ20014 מוסיף איסור עישון גם באצטדיונים למשל. צריך לציין שבכל המקומות הללו, ניתן לעשן רק במקומות מיוחדים המיועדים לכך אם אלו קיימים כמובן.

באשר לחדר המדרגות, הוא מהווה מקום ציבורי בו אסור לעשן. אנחנו מדברים כמובן על חדר המדרגות בבניין משותף של כמה דירות ביחד. בחוק יש הרבה הגיון בלאסור את העישון הזה מכיוון שחדר המדרגות הוא מקום בו אדם לא מעשן חייב לעבור בכניסה וביציאה מביתו. מי שמעשן יכול להתאפק כמה רגעים עד שיגיע לביתו או עד שיצא החוצה לרחוב בו יוכל שוב לעשן בחופשיות.

ברוח הדברים נמליץ למי שמעשן להתחשב ולא לעשן ליד בית מגורים אפילו מהרחוב במידה והעשן יכול להגיע לחלונות של הדירות הנמוכות או לקומת העמודים בה משחקים ילדים.

שאלות בנושא חוק עישון במקומות ציבוריים: מה הוא אומר לגבי עישון בחדרי מדרגות?

חוק עישון במקומות ציבוריים

למידע נוסף על חוק עישון במקומות ציבוריים: מה הוא אומר לגבי עישון בחדרי מדרגות?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם