רוצים להגר לפורטוגל? כדאי שתדעו מהו ביטול תושבות

יותר ויותר ישראלים מתחילים לבחון את האפשרות של הגירה לפורטוגל, וזאת בשל התנאים המקלים של הוצאת אזרחות. במידה וגם אתם מתכננים לבצע את המהלך משנה החיים, להלן כל הפרטים אותם אתם צריכים לדעת רגע לפני.

הוצאת דרכון פורטוגלי: קל, פשוט ובעל חשיבות עצומה לעתידכם

יוקר המחייה לצד המצב הביטחוני הרגיש מוביל ישראלים לחשיבה מחודשת בנוגע לחייהם. למעשה, אם פעם האפשרות להגר לאירופה ובייחוד לפורטוגל הייתה מוגבלת ומוכרת לבודדים, כיום בזכות תיקון לחוק שעבר בשנת 2015 בפורטוגל ישראלים אשר מוכיחים כי הם צאצאים של אנוסי פורטוגל וספרד יכולים להוציא אזרחות פורטוגלית בהליך קצר יחסית, בשונה ממדינות אחרות באירופה הדורשות הוכחת מגורים במדינה לצד מבחני שפה. היכולת לקבל אזרחות זרה בפורטוגל מהווה הזדמנות מדהימה בעבורכם לפתוח פרק חדש במדינת מתקדמת ומתפתחת המציעה לא רק תנאי מחייה זולים אלא גם שפע של אפשרויות תעסוקה, כל זאת במרחק טיסה קצר מאוד מישראל. אם אתם זכאים לאזרחות פורטוגלית בהתאם להוכחה כי בני המשפחה הרחוקה הם צאצאים, זה הזמן לבצע את ההליך מתוך מטרה להשלים אותו בהקדם ובהתאם לכך גם ליצור לעצמכם יכולת לבחור האם לבצע רילוקיישן ארוך למדינה. כידוע, להוצאת דרכון פורטוגלי יש יתרונות רבים, עליהם נפרט בהמשך המדריך. אך רגע לפני, בואו נבין מהו המונח ביטול תושבות, ומדוע הוא רלוונטי בעבורכם.

רוצים להגר לפורטוגל? כדאי שתדעו מהו ביטול תושבות

ביטול תושבות – חלק בלתי נפרד מרילוקיישן

החלטתם שאתם רוצים לעזוב את ישראל לטובת פורטוגל לתקופה ארוכה? ובכן, בכדי שלא תידרשו לשלם מיסים למדינת ישראל כאשר אתם מתגוררים בפורטוגל, ניתן לבטל את התושבות ולחילופין לקבל הגדרה כ"תושבי חוץ" (ולבטל את ההגדרה "תושב ישראל"). מדובר במעמד שאותו מבצעים אל מול המוסד לביטוח לאומי והוא נועד לבטל את התושבות במדינת ישראל למשך תקופה ארוכה (מעל חמש שנים) ולעיתים גם לתקופות קצרות. לביטול התושבות יש שני יתרונות בולטים: אי תשלום על הכנסות אותן קיבלתם מעבר לים ובזמן השהות בפורטוגל לרשויות המס כאן בישראל כמו גם אי תשלום של ביטוח לאומי. עם זאת, במידה ואתם מחליטים לעבור ביחד עם הילדים לא תהיו זכאים לקבלת תמיכות או קצבאות של המוסד לביטוח לאומי. על מנת לבצע את ביטול התושבות נדרש לעבור את מבחן מרכז החיים. מדובר במבחן אותו אתם נדרשים לעבור אל מול הביטוח הלאומי ובמסגרתו אתם צריכים להוכיח כי פורטוגל הפכה למרכז חייכם הן מבחינת מגורים, לימודים/עבודה כמו גם חיי משפחה. בנוסף לכך, במידה והחלטתם על שהות ארוכה אתם נדרשים לשהות במדינת ישראל מתחת ל 193 ימים בשנה. מדובר בהליך המתבצע כיום אונליין, וזאת בהתאם למילוי של שאלון לקביעת תשובות אותו ניתן למלא בכתב יד בבית. מיד לאחר סיום מילוי הטופס נדרש ליצור קשר עם הסניף המקומי בטלפון או דרך האתר, ובתוך יומיים לקבל תשובה המופיעה תחת קטגוריה של נתוני הביטוח.

הגירה לפורטוגל: שפע של הזדמנויות

פורטוגל נחשבת לאחת המדינות המתקדמות ביותר באירופה, החל משירותי רפואה מעולים ועד לחיי קהילה תוססים. המעבר לפורטוגל לפרק זמן ארוך מאפשר לכם לחסוך כסף מאחר והמגורים במדינה זולים מאוד והמחייה עצמה נחשבת גם היא לזולה במיוחד ביחס למדינות יקרות כמו אנגליה וספרד. זאת ועוד, בפורטוגל מתגוררים אלפי ישראלים שקיבלו אזרחות כמו גם קהילה יהודית חמה המציעה חוויה קהילתית עוטפת בדמות מפגשים משותפים וכן סיוע לישראלים שמחליטים לעבור ולגור במדינה. על כן, הגירה לפורטוגל מהווה הזדמנות מדהימה בעבורכם ובעבור בני המשפחה, אך עם זאת יש לבצע אותה בליווי מצד אנשי מקצוע כמו גם ישראלים שמתגוררים במדינה – לטובת נחיתה רכה.

שאלות בנושא רוצים להגר לפורטוגל? כדאי שתדעו מהו ביטול תושבות

רוצים להגר לפורטוגל? כדאי שתדעו מהו ביטול תושבות

למידע נוסף על רוצים להגר לפורטוגל? כדאי שתדעו מהו ביטול תושבות

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם