מתגרשים בטוב: האם כדאי להיעזר בטיפול זוגי לפני הגירושין?

חושבים להתגרש? אל תהיו פזיזים. לפני שניגשים לתהליך גירושין אפשר להסתייע בטיפול זוגי כדי לנסות ולשקם את מערכת היחסים, ובמקרה בו שני הצדדים מחליטים על "הפרדת כוחות" כדאי לבצע תהליך גישור גירושין. למה הוא חשוב? והאם טיפול זוגי באמת יכול לעזור? כל התשובות ומידע נוסף במאמר שלפניכם.

לנסות לשפר את היחסים או להתגרש?

אם אתם נשואים והזוגיות לא מיטיבה עבורכם, כדאי לחשוב האם לעבוד כדי לשפר את היחסים ואת התקשורת או להתגרש. שיפור מערכת היחסים הוא עבודה לכל דבר, הדורשת מאמץ, התמדה ומוטיבציה. אפשר להיעזר בטיפול זוגי כדי להגיע לשורש הבעיה ולעודד תקשורת פתוחה וכנה, שתאפשר תיאום ציפיות בין בני הזוג. תוכלו לקבל מידע נוסף בפורטל טיפולים ישראל או דרך גורם מוסמך.

תהליך גישור גירושין – למה הוא חשוב?

אם החלטתם להתגרש כדאי לבצע תהליך גישור גירושין, במסגרתו פונים בני הזוג למגשר לענייני משפחה כדי ליישב את המחלוקות ביניהם ולנסח הסכם גירושין המפרט את כל התנאים וההסכמות בין בני הזוג. במהלך הגישור בודקים האם יש רצון אמיתי לגירושין, האם ישנה מוכנות לסיים את הנישואין בהסכם גישור והאם בני הזוג יכולים לנהל תקשורת מכבדת ככל הניתן על מנת להגיע להסכמות. הסכם זה יפרט את כל הנושאים הקשורים לאחזקת ילדים, חינוך, חלוקת נכסים, תשלום מזונות וכל עניין נוסף שצריך ליישב במסגרת הסכם הגירושין. על הסכם הגירושין חותם נוטריון מוסמך, שופט בבית משפט לענייני משפחה או דיין בבית הדין הרבני לצורך קבלת תוקף משפטי. לתהליך גישור גירושין מספר יתרונות חשובים:

  • התהליך מאפשר לבני זוג להישאר ביחסים טובים למרות הסכסוך
  • הימנעות מבירוקרטיה ועלויות גבוהות של בתי משפט
  • הגעה להסכמה ותוצאות טובות ומיטיבות עבור שני הצדדים

 

 

טיפול זוגי – למי הוא מתאים?

טיפול זוגי מהווה תחנת הביניים בין להישאר נשואים לבין להתגרש. במהלך הטיפול בודקים האם ניתן לשקם את הקשר ולפתור את הבעיות המהותיות שגורמות לתסכול. הטיפול הזוגי מבוסס על הבנת הרצונות האמיתיים של שני בני הזוג, הדיפת רגשות שליליים שמונעים תקשורת וכן שיתוף פעולה בין שני בני הזוג ובניית תקשורת טובה. מטרת הטיפול היא לפתח תקשורת זוגית טובה וכן לגרום לבני הזוג להבין אם הם רוצים להישאר ביחד או בשלים לגירושין. במידה והתהליך גורם לבני הזוג להבין שהם רוצים להישאר ביחד ולהתגבר על המשבר, מטרת הטיפול תהיה עבודה על שימור הזוגיות, פתרון הבעיות המהותיות או הגעה לעמק השווה וצמיחה מהם לזוגיות טובה ובריאה. לעומת זאת, במקרים בהם בני הזוג החליטו לסיים את הנישואין, הטיפול הזוגי מאפשר לדבר על הדברים החשובים ולנהל את הגירושין בצורה נעימה ככל הניתן. במקרה כזה מומלץ לפנות גם לתהליך גישור גירושין.

לסיכום

אם היחסים עם בן או בת הזוג התערערו ואתם נקלעים לסכסוכים ומריבות, כדאי לשקול טיפול זוגי כדי להצליח לדבר על ההתנהגויות והדברים שהייתם רוצים שיתנהלו אחרת. אם במהלך הטיפול אתם מבינים שלא ניתן להגיע להסכמות, מומלץ לפנות לתהליך גישור גירושין, שיפרט את כל תנאי הגירושין, כולל אחזקת הילדים, חלוקת רכוש ותשלומי מזונות, ויעזור לכם לשמור על יחסים טובים.

המידע באתר הוא לא חוות דעת רפואית או המלצה רפואית מכל סוג שהוא, כדי לקבל את הטיפול המדויק לצורך הטיפול בבעיה יש לפנות לרופא ו/או למומחה בלבד.

שאלות בנושא מתגרשים בטוב: האם כדאי להיעזר בטיפול זוגי לפני הגירושין?

למידע נוסף על מתגרשים בטוב: האם כדאי להיעזר בטיפול זוגי לפני הגירושין?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם