גיוס משאבים לעמותות ומלכ"רים: מדריך מיוחד ומקיף

תהליך גיוס כספים בעבור עמותות ומלכ"רים מהווה חלק בלתי נפרד מהתפעול השוטף. כיצד תוכלו לבצע את ההליך על הצד הטוב ביותר וחשוב מכך –  לאורך זמן? על כך – במדריך המקיף הבא.

גיוס כספים: השלב הסופי והחשוב ביותר בתהליך של תפעול עמותה

על מנת להתחיל ולתפעל את העמותה או המלכ"ר אותו הקמתם, אתם מחויבים לבצע הליך של גיוס כספים אשר אותו ניתן לנהל במספר מישורים. למעשה, מדובר בשלב הסופי והחשוב ביותר בהליך של תפעול עמותה, כאשר הליך גיוס הכספים צריך ליצור בסופו של דבר "תדלוק" הפעילות העמותה ואף להרחיב אותה, אולם על מנת שתוכלו לעשות זאת על הצד הטוב ביותר חשוב להכיר את הדרכים שדרכן תוכלו לאתר מקורות מימון איכותיים. בכדי לסייע לכם, להלן מספר דרכים:

גיוס דרך אטלס

חשוב שתדעו כי באתר הזה של חברת אטלס תוכלו לקבל מידע מהימן על אודות קרנות פילנתרופיות דרכן ניתן לגייס את הכסף. מדובר באתר קל לתפעול אשר במסגרתו תוכלו להטמיע בעמותה או במלכ"ר תהליכי גיוס כספים באמצעות חשיפה למקורות מימון איכותיים אותם מעדכנים בזמן אמת. מדובר בפרופיל של אחריות תאגידית שדרכה ניתן גם להיות עם אצבע על הדופק בכל הקשור למכרזים שלהם תוכלו להגיש מועמדות, ובכך ליצור בסיס איתן לטובת התקשרות מיידית בעבור גיוס כספים לטובת העמותה שלכם. נוסף לכך, דרך האתר תוכלו לקרוא אודות כלים חדשים לניהול וכן לקבל מידע בשפה נגישה ועם ערך מוסף, דרך המגזין המתעדכן בכל עת בנושא גיוס כספים, אסטרטגיה, פרסום ושיווק. על כן, מדובר בדרך אידיאלית בעבורכם לא רק לגייס את הכסף לו אתם זקוקים אלא גם לקבל ערך מוסף בעל חשיבות מכרעת בעבורכם כמנהלים.

גיוס משאבים לעמותות ומלכ"רים: מדריך מיוחד ומקיף

ערב התרמה

ערב התרמה מהווה דרך מעולה לגייס כספים מהציבור כמו גם מאנשי עסקים. לא מעט עמותות ומלכ"רים מקיימות מדי שנה נשף התרמה בנוכחות של בכירי המשק הישראלי לצד אזרחים פרטיים, כאשר מומלץ לגייס לטובת ערב ההתרמה אמנים שמזדהים עם ערכי העמותה/מלכ"ר כמו גם אנשי מפתח המתמחים בתחום גיוס הכספים, לטובת יצירת רשת קשרים ענפה שתוביל בסופו של דבר לגיוס כספים מוצלח.

מימון המונים

בשנים האחרונות ניתן לראות כיצד יותר ויותר עמותות פונות לכיוון של מימון המונים, לטובת תפעול העבודה השוטפת של העמותה. מדובר בשיטה לגיוס כספים בהיקפים נמוכים ולכן מומלץ לבצע את ההליך הזה לפחות פעם בשנה, בהתאם לצורך ועם שימת דגש על קמפיין ממוקד המתבצע במספר הכנות מקדימות: גאנט עם מועדים לגיוס, קביעת סכום ריאלי לגיוס, הפקה של סרטון לטובת קידום הקמפיין וכן יצירת קשר עם מובילי דעת קהל, לטובת קידום המימון.

תורמים פרטיים

היכולת לפנות לתורמים פרטיים היא חשובה מאין כמותה לטובת גיוס הכספים אבל גם שמירה על קשר. לא פעם תורמים פרטיים מחליטים לתרום בגלל היבט רגשי או תחושה של הזדהות עם ערכי העמותה, ועל כן בקשה של תרומה בהתאם לחוק מהווה דרך מצוינת לגייס את הכסף כמו גם ליצור מערך של תורמים קבועים המלווים את העמותה לכל אורך הדרך.

לסיכום, תהליך של גיוס כספים הוא תהליך מורכב אך כזה שניתן לבצע באמצעות בניית אסטרטגיה ברורה ולאורך זמן. באמצעות אתר אטלס כמו גם התרחבות מבחינת קהל היעד דרך מימון המונים, פנייה לתורמים פרטיים וכן מעקב אחר התהליך תוכלו לנהל את העמותה/מלכ"ר על הצד הטוב ביותר – ועם אפשרויות התרחבות ועשייה, כמו גם יצירה של אפשרויות חדשות מבחינת היקף הפעילות.

שאלות בנושא גיוס משאבים לעמותות ומלכ"רים: מדריך מיוחד ומקיף

גיוס משאבים לעמותות ומלכ"רים: מדריך מיוחד ומקיף

למידע נוסף על גיוס משאבים לעמותות ומלכ"רים: מדריך מיוחד ומקיף

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם